|
|
Meninger om realiserte aktiviteter
og aktiviteter som
ønskes å ta opp.
|
Andre
|
Chlasen
|
08/04/2008
|
millendigg@hotmail.com
|
|
Hvordan i Hel... kan dere mene at innvandrere skal bruke sitt flagg og nasjonal drakt når 17 mai ER og vil ALLTID være Norsk!! 17 mai er NORSK grunnlovs dag! Tenk deg et 17 mai tog med flagg fra alle deler av verden, hvordan vil det se ut? Det er ikke de andre vi feirer det er OSS! NORDMENN! og sist men ikke minst, vis det er 35% med innvandrer bakrunn i skolene i oslo vil det se j.... teit ut med bare et par norske flagg!! Latterlig og mene at innvandrere skal bruke sitt eget flagg. Meningsløst.....SKAMM dere!!!!
|
Meninger om realiserte aktiviteter
og aktiviteter som
ønskes å ta opp.
|
Patrick
|
C
|
08/04/2008
|
Patcol90@gmail.com
|
|
Jeg synes selvfølgelig det er helt greit at invandrere flagger med sitt eget flagg, enten alene eller i tilegg til det Norske for å vise deres eget lands\kultur glede osv for nasjonaldagen.
Vi er jo et mulitikulutrelt samfunn så det skulle bare mangle..
|
Meninger om realiserte aktiviteter
og aktiviteter som
ønskes å ta opp.
|
Tom Arne
|
Monsen
|
08/04/2008
|
monsen.tomarne@gmail.com
|
|
Hva i huleste mener dere om at innvandrere skal få svaie med sine hjemlands flagg på vår nasjonaldag (17. mai). Når de bor i norge skal de respektere landet "sitt", og vise kun det norske flagg.
17. Mai blir faktisk feiret fordi Norge fikk sin egen grunnlov. Derfor er det klart logisk at det norske flagget er det eneste som skal viftes. Har aldri hørt noe dårligere utsagn fra dere, dummeste jeg har hørt!
Mvh
|
Meninger om realiserte aktiviteter
og aktiviteter som
ønskes å ta opp.
|
Anne
|
Hawkesworth
|
08/04/2008
|
anne_gisel@hotmail.com
|
|
Jeg er paa ingen maate imot innvandere i Norge. Men naar det kommer til 17.mai saa er det en Norsk hellidag. Vi feirer den pga vaar frihet, ikke noen andres lands frihet. Men det sagt, synes jeg heller ikke at man skal ha andre lands flagg i 17.mai toget. Innvandrerne flyttet til Norge, da maa de tilpasse seg Norge. Det er godt de tar med seg egene tradisjoner, men 17.mai toget er en Norsk tradisjon. Jeg er Norsk statsborger, men bor i USA. Jeg feirer 4.Juli Independence day her, men jeg har ikke Norsk flagg, heller ikke Amerikansk flagg. Men jeg feirer dagen med de fordi. Naa maa vi slutte aa inkludere alle nasjonaliteter bare for de bor i landet vaart. Hvis de vil feire 17.mai, feir dagen slik som den skal feires: med Norsk flagg!!
Anne Gisela Hawkesworth
|
Meninger om realiserte aktiviteter
og aktiviteter som
ønskes å ta opp.
|
Jan Fredrik
|
Tinlund
|
08/04/2008
|
janfredriks77@hotmail.com
|
|
Nå må dere begynne å bruke hodet. Dere er jo med på å skape mere rasisme og fremmedhat en noen andre organsiasjoener med slikt forslag som står i dagbladet i dag. Selvfølgelig skal det kun være norske flagg på norges nasjonaldag. Noe annet er helt på trynet, uansett om det er det svenske, danske, amerikanske, pakistanske flagget det er snakk om. Her er det snakk om respekt for Norges historie, og hylle Norge som en nasjon. Dere bør konsentrere om om integrering, og dette er IKKE integrering. Dette går gale veien.... det sier jeg med bakgrunn i at jeg er mørk i huden, og adoptert til norge 8mnd gammel, og merker forskjellene og utviklingen veldig godt.
|
|